Seagrave Wolds Challenge
Skip Navigation Links
Results
Details
10 Nov 2018
HyperLink
Page 1 of 12 (556 items)
[1]23456789101112
Pos
Race No
Fav
Name
Time
Category
Cat Pos
Second Categ
Second Categ Pos
Gender
Gen Pos
Club
1451 John Orgill 01:41:39Unknown1 Runner 1Male1 
2452 Nick Osborn 01:45:0630-391 Runner 2Male2 Huntingdonshire AC
3520 Daniel Ryan 01:45:17Unknown2 Runner 3Male3 Poplar Running Club
4481 Mark Popple01:46:1720-291 Runner 4Male4 Stamford Striders
5442 Dan Nugent 01:51:4440-491 Runner 5Male5 Sutton-in-Ashfield Harriers and athletics club
6142 Ian Cox 01:58:2230-392 Runner 6Male6 Barrow Runners
7627 Ben Veitch 01:59:2830-393 Runner 7Male7 Cambridge Triathlon Club
8519 Tony Rugless 02:01:3340-492 Runner 8Male8 West End Runners
9361 Matt Lovett 02:02:2840-493 Runner 9Male9 
10546 Josh Smith02:02:3040-494 Runner 10Male10 Charnwood AC
11670 Nick White 02:02:3140-495 Runner 11Male11 Charnwood AC
1250 Steve Beck 02:02:3550-591 Runner 12Male12 
13527 David Searle 02:03:0430-394 Runner 13Male13 
14287 Stuart Hodgkinson02:03:1140-496 Runner 14Male14 Stamford Striders
15243 Shane Godrich 02:04:2640-497 Runner 15Male15 Wreake Runners
16173 Matthew Denniff 02:04:4240-498 Runner 16Male16 
17271 jon Hartley 02:04:4640-499 Runner 17Male17 Shepshed Running Club
18650 Adam Watford 02:04:5340-4910 Runner 18Male18 
19165 Nicholas Davies 02:05:05Unknown3 Runner 19Male19 
20290 Fiona Hollingsworth 02:05:07Unknown1 Runner 1Female1 
21291 Steve Hollingsworth 02:05:08Unknown4 Runner 20Male20 
22690 Paul Wooldridge 02:05:2940-4911 Runner 21Male21 Poplar Running Club
23429 Shaun Newbold 02:05:3330-395 Runner 22Male22 West End Runners
24149 Shaun Crowson 02:05:4240-4912 Runner 23Male23 Barrow Runners
25439 Bruno Nikoloff 02:05:5550-592 Runner 24Male24 Wreake Runners
26157 Daniel Danaher 02:06:0230-396 Runner 25Male25 
27405 Davide Molinario 02:06:0640-4913 Runner 26Male26 Lincoln Tri
28578 Steve Straker 02:06:1430-397 Runner 27Male27 ELIM
29325 Jim Kersey 02:06:28Unknown5 Runner 28Male28 
30561 Adrian Spencer 02:06:3940-4914 Runner 29Male29 Barrow Runners
31508 Andrew Richardson 02:06:4550-593 Runner 30Male30 Huntingdonshire AC
32618 Ed Toone 02:06:55Unknown6 Runner 31Male31 
3365 Simon Bevis 02:07:0240-4915 Runner 32Male32 Wymeswold Running Club
34367 Eleanor Lunt 02:07:0930-391 Runner 2Female2 Long Eaton Running Club
3564 Richard Bettsworth 02:07:1750-594 Runner 33Male33 Wreake Runners
36187 Steven Eatherington 02:07:1930-398 Runner 34Male34 Holme Pierrepont Running Club
37378 Emma Marvin 02:07:3030-392 Runner 3Female3 Desford Striders
38613 Alex Toll 02:07:37Unknown7 Runner 35Male35 Barrow Runners
39147 Anthony Crofts-barnes 02:07:4240-4916 Runner 36Male36 
40273 Katie Hateley 02:07:5740-491 Runner 4Female4 Stilton Striders
41120 Ian Chant 02:08:18Unknown8 Runner 37Male37 Long Eaton Running Club
42392 Rod McGowan 02:08:5040-4917 Runner 38Male38 Barrow Runners
43552 Nigel Smith 02:08:5650-595 Runner 39Male39 Poplar Running Club
44232 Niall Gardam 02:09:0750-596 Runner 40Male40 Wymeswold Running Club
45456 Alex Palmer 02:09:14Unknown9 Runner 41Male41 
46207 Jon Finnemore02:09:2950-597 Runner 42Male42 Wreake Runners
47691 Adam Wright 02:09:3840-4918 Runner 43Male43 WVTRI
48539 Bryan Shipley 02:09:4040-4919 Runner 44Male44 Beaumont Running Club
49564 Samuel Spencer 02:09:5040-4920 Runner 45Male45 
50635 Andy Walker 02:09:5440-4921 Runner 46Male46 
Page 1 of 12 (556 items)
[1]23456789101112

HyperLink Copyright (c) G Vincent, 2018